Oswajanie Baśni

Oswajanie Baśni – Bojak

Na warsztaty zaprasza Katarzyna Jackowska-Enemuo – twórczyni Wędrownej Wytwórni Zdarzeń PARPARUSZA

Jednym ze stworów mieszkających w mojej szafie jest Bojak (zwany też Strachem). On się cały czas boi. A kiedy się boi, wyrastają mu okropne zębiska i oczy mu się robią czerwone, świecące… Im bardziej się boi, tym większy i straszniejszy się staje. Często wygląda zupełnie jak wilk, ten z bajki o Czerwonym Kapturku… Co by tu z nim zrobić?

Wyobraźmy sobie taką sytuację:

Czerwony Kapturek jest wesołą, trochę naiwną, a trochę po prostu dobrą dziewczynką.

A Wilk wcale nie jest zły. Wilk się bardzo, bardzo boi. Boi się ludzi, a najbardziej tego człowieka, który gania po lesie ze strzelbą i koniecznie chce go zastrzelić. A Wilk chciałby sobie spokojnie żyć, ale nie może… Gdyby Czerwony Kapturek spotkała w lesie Wilka i dowiedziała się o jego strachu… Co by mu powiedziała? Co Wilk by powiedział jej? Jak by się ta historia mogła potoczyć? Co Wilk robiłby w chatce Babci? Czego od Babci chce myśliwy? Jak to wszystko może się skończyć?

To zapraszam. Spróbujcie narysować Bojaka z mojej szafy, albo okropnego, wystraszonego Wilka. I wyślijcie do nas.

Spróbujcie razem opowiedzieć zupełnie nową bajkę o Czerwonym Kapturku. Możecie ją zapisać, stworzyć z niej komiks… albo nagrać (audio lub video, nie ma znaczenia) – i koniecznie ją do nas wyślijcie.

A może uda się nam wspólnie coś z tym Bojakiem zrobić…

Termin: 9.09.2020 godz. 16:00

Warsztaty dla dzieci 4-8 lat

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona.

#bezradność #niepewność #niepokój