Co mi siedzi w głowie?

Co mi siedzi w głowie?

Na spotkanie w cyklu EMORYSIE! zaprasza Karolina Witowska-Ćirlić – graficzka, artystka interdyscyplinarna.

Każdy artysta stworzył kiedyś swój autoportret. To nie lada gratka! Na zajęciach spróbujemy narysować nie tylko siebie ale świat naszych myśli krążących dookoła naszej głowy. Poszukamy sposobu jak narysować myśli i sporządzimy swój autoportret emocjonalny!

Wspólnie wyruszymy w podróż do świata emocji za pomocą kreski!

Czasem bardzo trudno rozmawiać o trudnych uczuciach. Dzieciom w szczególności trudno sformułować słowa i sprecyzować co im w danej chwili chodzi po głowie. Świat wyobraźni nie ma za to żadnych ograniczeń. Sztuka jest uniwersalnym i naturalnym sposobem komunikacji. To jak prowadzimy kreskę po papierze, jakie kształty dobieramy, a w końcu – co przedstawiamy na obrazie mówi więcej niż milion słów. Jest to wskazówka od dzieci dla nas – dorosłych.

Emorysie to cykl spotkań rysunkowych, dzięki którym odbędziemy podróż do świata emocji za pomocą kreski. Jednocześnie będzie to świetną zabawą, która rozwija kompetencje komunikacyjne i stawia pytanie przed dziećmi: Jak się czujesz i co czujesz? Co to za uczucia? Jaka/jaki dziś jesteś? Co siedzi w twojej głowie? Co pomogłoby Tobie poczuć się bezpiecznie?

Termin: 05.10.2020 godz. 18

Warsztaty dla dzieci 6-8lat

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Spotkanie odbywa się na zoomie. Link po rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona

#lęk #niepokój #obawa